描述
Main Features:
1.Imported high precision racks and linear guide rail, stable transmission, high precision.
2. XYZ-Axis are equipped with servo motors, high precision and speed.
3.Professional and powerful fiber cutting control system.
4.High energy efficiency, high beam quality, long lifespan, low maintenance, high precision, wide applicability.
Applicable Materials:
Carbon steel, stainless steel, aluminum alloy, copper, brass, and other metal sheets.
Parameters:
| Model | SQ-3015 |
| Working Area | 3000*1500mm |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Laser Power | 1.5KW/ 3KW/ 6KW/ 12KW |
| Laser Source | MAX/Raycus/IPG/JPT/BWT/RECI |
| Control System | Cypcut/Raytools |
| Laser Head | Raytools |
| Servo Motor | Leadshine/FUJI/YASKAWA |
| Electric Components | Schneider |
| Max. Cutting Speed | 80m/min |
| Laser Wavelength | 1060-1080nm |
| Cooling System | Water Cooling |
| Total Power | 15KW-30KW |
| Repeatability Accuracy | ±0.02mm |
| Positioning Accuracy | ±0.03mm |
| Working Voltage | 380V/ 50Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Machine Dimension (mm) | 4500*2200*1900 |
| Gross Weight | 1800kg |










评价
目前还没有评价