描述
Main Features
1.X axis belt, Y axis imported rack and pinion, double rack and double guide rail, with Taiwan Planetary Reducer, high precision and durable.
2.Ruida system, can be equipped with CCD contour cutting.
3.Equipped with feeding wheels on both left and right sides, easy to operate.
Applicable Materials
Acrylic, PVC, MDF, wood, plywood,cloth, leather, paper, plastic, and most of other non-metallic materials.
Parameters
| Model | SQ-1325 |
| Working Area (mm) | 1300*2500 |
| Control System | Ruida |
| Laser Power | 130W/ 150W/ 180W |
| Laser Tube Brand | YONGLI/ EFR/ RECI/ WEIJU |
| Drive Mode | Stepper Motor |
| Water Cooling System | CW -5200 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0-100 |
| Repeatability (mm) | 0.01mm |
| Graphic Format Supported | AI, BMP, DXF, DXP, LAS, PLT |
| Working Voltage | AC 220V / 50HZ |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Dimension (mm) | 3300*2200*1000 |
| Packing Dimension (mm) | 3400*2300*1200 |
| Net Weight | 700kg |
| Gross weight | 800kg |









评价
目前还没有评价