描述
Main Features
1.High-precision cutting, ensure smooth cutting edge.
2.Automatic feeding, improve working efficiency.
3.Intelligent groove cutting, fit for welding requirements.
4.Multi-function cutting, support cutting, drilling etc.
Applicable Materials
Carbon steel, stainless steel, aluminum alloy, copper, brass and other metal pipes (round pipe, square pipe, oval pipe), etc.
Parameters
| Laser Type | Fiber Laser |
| Laser Power | 3KW-20KW |
| Laser Source | MAX/Raycus/IPG/JPT/BWT/RECI |
| Control System | Cypcut/Raytools |
| Laser Head | Raytools |
| Servo Motor | FUJI/YASKAWA/Leadshine |
| Electric Components | Schneider |
| Max. Cutting Speed | 80m/min |
| Repeatability Accuracy | ±0.02mm |
| Positioning Accuracy | ±0.03mm |
| Working Voltage | 380V/ 50Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Machine Dimension (mm) | 7900*3255*1900 |
| Packing Dimension (mm) | 7900*2200*2000 |
| Gross Weight | 4000kg |











评价
目前还没有评价