描述
Main Features
1.Stable performance, safe and efficient, smooth engraving and cutting edge.
2.Linear square rail, high speed, high precision, high positioning accuracy, long service life, low noise.
3.Applicable for advertising engraving and cutting, clothing, building materials, craft gifts industries, etc.
Applicable Materials
Acrylic, PVC, MDF, wood, plywood,cloth, leather, paper, plastic, and most of other non-metallic materials.
Parameters
| Product Model | SQ-1390 |
| Working Area (mm) | 1300*900 |
| Control System | Ruida |
| Laser Power | 80W/ 100W/ 130W/ 150W/ 180W |
| Laser Tube Brand | YONGLI/ EFR/ RECI/ WEIJU |
| Drive Mode | Stepper Motor |
| Water Cooling System | CW-3000/ CW -5000 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0-1000 |
| Repeatability (mm) | 0.01mm |
| Graphic Format Supported | AI, BMP, DXF, DXP, LAS, PLT |
| Working Voltage | AC 220V / 50HZ |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Dimension (mm) | 1400*1870*1050 |
| Packing Dimension (mm) | 1500*1970*1020 |
| Net Weight | 430kg |
| Gross weight | 480kg |







评价
目前还没有评价