描述
Main Features
1. Equipped with feeding wheels on both left and right sides, easy to operate.
2. Imported rack and pinion, Taiwan HIWIN Linear Guide Rail, with Taiwan Planetary Reducer, high precision.
3. Constant laser path system, water-cooled lens, ensure cutting results.
4. Top and bottom dual fume extraction, ensure laser path stability and more thorough smoke extraction.
Applicable Materials
Acrylic, PVC, MDF, wood, plywood,cloth, leather, paper, plastic, and most of other non-metallic materials.
Parameters
| Model | SQ-1325R |
| Working Area (mm) | 1300*2500 |
| Control System | Ruida |
| Laser Power | 300W/ 500W/ 600W |
| Laser Tube Brand | XINRUI/ PANSHI/ RECI |
| Drive Mode | Stepper Motor |
| Water Cooling System | CW -5300 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0-100 |
| Repeatability (mm) | 0.01mm |
| Graphic Format Supported | AI, BMP, DXF, DXP, LAS, PLT |
| Working Voltage | AC 220V/50HZ |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Dimension (mm) | 3300*2200*1200 |
| Packing Dimension (mm) | 3400*2300*1400 |
| Net Weight | 900kg |
| Gross weight | 1000kg |








评价
目前还没有评价